Lühivaatamised 1

Seth Rogen ja Simon Pegg

Paul

USA, UK 2011; lavastaja Greg Mottola; stsenaristid Nick Frost ja Simon Pegg; osades Simon Pegg, Nick Frost, Seth Rogen, Jason Bateman, Kristen Wiig, Bill Hader, Sigourney Weaver

“Hey fucknuts! Probing time!” hüüab väike roheline vaimukas mehike Seth Rogeni häälega haagissuvilast välja astudes. “Paul” kasutab ära kõik võimalikud klišeed, mis tulnukatega seotud on, muudab need tõeks (“Agent Mulder was my idea!”) (v.a sondeerimine, mille kulul pidevalt nalja tehakse) ja asetab hoogsasse tagaajamisfilmi, kus nii agendid, padukristlased kui põlisinglased oma osa vatti saavad, et lõpuks korralikult ära leppida ja pahad lömastada. Lõbus Peggi/Frosti (“Hot Fuzz”) naljanumber, heas mõttes.

Rango

"Now - WE RIDE! ... this .. means ... now?"

USA 2011; lavastaja Gore Verbinski; stsenarist John Logan; osades Johnny Depp, Isla Fisher, Abigail Breslin, Ned Beatty, Bill Nighy, Alfred Molina, Ray Winstone

Film, mis “Paulist” veelgi suurepärasemalt-nutikamalt kasutab ära filmiajaloo klišeesid, seekord vesternivaldkonnast; lisaks muidugi võimas paroodia (?) “Apocalypse Now” helikopterirünnakust, mille taustaks Wagneri “Ride of the Valkyries” – siin üheskoos bandžode ja nahkhiirtega. Johnny Depp etendab haritud näitleja-kameeleonit Rangot, kes oskab ennast maailma kõige keerulisematesse olukordadesse mässida – ja isegi hetkeks “Fear and Loathing in Las Vegasesse”. Värskendav animatsioon ja seekord naljanumber kõige paremas mõttes.

Enam ei ole midagi öelda

Shotgun Stories

USA 2007; lavastaja ja stsenarist Jeff Nichols; osades Michael Shannon, Douglas Ligon, Barlow Jacobs

Film, mis kindlasti vääriks pikemat ja omaette postitust, kuid selleks peab uuesti üle vaatama. Üks kommentaator IMDB-s on väga hästi kolme sõnaga kokku võtnud: “Modernne eksistentsiaalne vestern.” Kaks perekonda, keda on kasvatatud teineteist vihkama, kes on viidud punktini, mil on vältimatu teineteise maha nottimine, punktini, kus käivitub iidne veretasu traditsioon. Küsimuseks osutub: kuidas sellest välja murda, mis peab toimuma, et vägivald lõppeks? Sest on ilmselge, et kogu see tulistamine ja peksmine viib välja vaid edasiste hauakaevamiste ja tapmisteni. Michael Shannon taaskord jõulise esitusega vedamas üheaegselt nii kahurit kui rahutuvi. Jään ootama Nicholsi ja Shannoni järgmist koostööd – “Take Shelter”.

"I'm the loneliest girl in the world"

Scarlet Diva

Itaalia 2000; lavastaja ja stsenarist Asia Argento; osades Asia Argento, Jean Shepard, Herbert Fritsch, Joe Coleman

Ei oskagi nagu väga kommenteerida. Tundub kuidagi juhuslik see enesehävitus, katsed end parandada ja tagasikukkumised auku, mille põhjas sisisevad süstlad ja abordidoktorid. Nagu ei oleks läbi mõeldud ega ka Asial piisavalt lavastajavilumust. Teisest küljest jälle – ehk ongi taotluslik sürreaalsus, kus asjad lihtsalt juhtuvad; ning sa ei teagi kas nad tegelikult juhtuvad, kuni lõpuks sa ei tea, kes sa isegi oled? Sellest teisest küljest vaadatuna täitsa asjalik film – võimendatud närvilisusega-värelemisega tehtud lugu hoorast (näitlejannast), kes tahab saada tõeliseks kunstnikuks (lavastajaks) – “Aga kõik kunstnikud on ju hoorad?” Film Asiast endast? Nagu Coppola “Somewhere’gi”. – “It’s the first time I’ve made love” – “Don’t say you’re a virgin?” – “No, I’m a whore”. – “It’s the first time I’ve made a movie, I’m an actress”.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s