Bubba Ho-Tep

Bubba Ho-Tep

USA 2002; lavastaja ja stsenarist Don Coscarelli; osades Bruce Campbell, Ossie Davis, Ella Joyce, Heidi Marnhout, Bob Ivy

Pildil on Elvise-jäljendaja Sebastian Haff. Või hoopis Elvis ise, nagu mees räägib? Nimelt olevat Elvis andnud Sebastianile kanda Kuninga raske rolli; ning kui Kuninga-asemik-Sebastian 1977. aastal sussid püsti viskas, jäi tõeline Elvis maailma tundmatutesse nurkadesse ringi hulkuma. Ja jõudis välja vanadekodusse, kus me temaga nüüd kohtume. Ja teda mängib kuulus kurjusetapja Bruce Cambpell. Elu vanadekodus ei lähe aga sugugi nii lihtsalt kui võiks. Kõigepealt, erektsiooni ei ole juba kahe presidendi ametiaja jooksul tekkinud. Eluisu on kadunud. Lisaks, hakkavad vanurid tema ümbe surema. Kas veidral kombel? Ei tea, tunduks nagu loomulik, kui vanurid kõngevad. Aga siis kohtab Sebastian/Elvis võimsat skarabeust/prussakat ning hakkab mõtlema, et midagi võib siin valesti olla.

Ehk isegi võib erektsioon tekkida. Selleks on ent vaja veel kohata mustanahalist JFK-d, mustaks värvitud JFK-d, et keegi aru ei saaks, et see tegelikult tema on ja et ta tõepoolest elus on. Ossie Davis mängib 1963. aastal tapetud Ameerika presidenti, kes on samuti sattunud ühte tundmatusse vanadekodusse ning kes teab üllatavalt palju vaaraode ning skarabeuside kohta. Kes oskab lausa Vana-Egiptuse piltkirja lugeda. Niisiis, mehed asuvad võitlusse maailma vanima kurjusega, muumiaga, kes sööb inimeste hingesid, tihtipeale neid inimeste buttcrack‘idest välja imedes. Niisiis, üks asub oma kõndimisraami toele ning teine tuunib oma elektrilise ratastooli ning – vanadekodubluus muutub tõsiseks rock’n’rolliks!

Kuradi lõbus film on. Kaks kuulsat vanameest, Bruce Campbell/Elvis ja Ossie Davis/JFK, teevad vanale muumiale Bubba Ho-Tepile tuule niimoodi alla, et mitte-kuradi-keegi enam ei kahtle, et Elvis on elus. JFK võib-olla veidi vähem, aga vahet ei ole. Ja kõige olulisem: Elvis salvitab oma mune ise. Kui on vaja lõõgastavat õhtut tõeliste “vanade torisejatega”, siis – pöörduge siiapoole. Don Coscarelli, kultusliku “Phantasmi” lavastaja järgmine film “John Dies at the End” jääb nüüd minu poolt igal juhul pikkisilmi oodatud. Suurem eelarve ja veelgi – paljugi – rikkama kujutlusvõimega algmaterjal: David Wongi hirmsalt naljakas romaanike.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s